Toimitus

Toimitus

 

Päivi Virkkunen, päätoimittaja
paivi.virkkunen@sanoma.com

 

Taina Korhonen, art director
taina.korhonen@sanoma.com

 

Jenni Kangasniemi, tuottaja
jenni.kangasniemi@sanoma.com

 

Pauliina Romppanen, tuottaja
pauliina.romppanen@sanoma.com

 

Vuokko Sipponen, tuottaja
vuokko.sipponen@sanoma.com

 

Tuija Halmekoski, toimittaja
tuija.halmekoski@sanoma.com

 

Marianne Riiali, toimittaja
marianne.riiali@sanoma.com

 

Nina Riihimaa, toimittaja (opintovapaalla)
nina.riihimaa@sanoma.com

 

Nina Hirsimäki, toimitusassistentti
nina.hirsimaki@sanoma.com

 

Laura Savioja, graafinen suunnittelija
laura.savioja@sanoma.com

 

Aino Viista, graafinen suunnittelija (perhevapaalla)
aino.viista@sanoma.com

 

Toimitusneuvosto

dosentti Ritva Hurskainen (pj)
ylilääkäri Pekka Heinälä
dosentti Kaija-Leena Kolho
professori Jyrki Korkeila            
ravitsemustutkija Heli Kuusipalo
erikoislääkäri Timo Pohjolainen
erikoislääkäri Eira Roos
erikoislääkäri Janne Rapola
erikoislääkäri Kari Saarinen
päätoimittaja Päivi Virkkunen

Julkaisijat

Suomalainen Lääkäriseura Duodecim ja Tieteen tiedotus.
Lehden taustayhteisöjä ovat myös Yrjö Jahnssonin säätiö ja Suomen Kulttuurirahasto.

Kustantaja
Sanoma Media Finland Oy
Johtaja Johanna Lahti
Magazine Media

Mediamyynti
Media-assistentti Niina Pakarinen
niina.pakarinen@sanoma.com

Toimituksen osoite
PL 100
00040 Sanoma

Puhelin
(09) 1201

Jos haluat lähettää meille  palautetta, voit tehdä sen palautelomakkeella.
Asiakaspalveluun pääset täältä.