Kommentit (2)

Lääkäri unohti mainita, että serotoniini-oireyhtymän oireita ovat mm. sähköiskujen tuntemuksia, tiheä syke (takykardia), vapina, kuume, mustuaisten suureneminen jne. ja jos tällaisia oireita tulee, kannattaa heti ottaa yhteys ensiapuun..Tosin toisilla tila voi mennä niin sekavaksi, että tällaisissa lääkkeen kokeilu ja vaihto asioissa, olisi hyvä, jos on joku kumppanina, jolle on kerrottu oireet, ja että toisten tilaa on seurattava.

Itse kyllä, sain samankaltaisia oireita, kun kipulääkitykseni lopetettiin seinään..

T; valelääkäritär :)

mul on surullinen kokemus psykiatrista - eräs koulu määräsi mut psyk. hoitoon vaan sen takia, että äksyilin erään tehtävän parissa. Psyk. ei ihan tarkkaan kuunnellut mua, tai voihan sitä korvillaan kuunnella, mutta ei välttämättä sydämellään. Totes mut heti työ ja opiskelu kyvyttömäksi, passitti mun paperit Kelaan, siis psyk. oli ihan hirveä - rehellisesti. Sairaanhoitaja oli ihan suht ok., mutta psyk. hirveä. Mua aina pelotti mennä vastaanotolle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat