Kommentit (2)

Vierailija

Biscoproact aiheutti jalat jääkylmät, sain lihasten vapinaan joka johtui kovasta opiodin vieroituksesta. Minusta oli väärin Päivystys lääkäri määräsi sitä onneksi en ottanut kuin 3 tablettia 3 päivän aikana ei tehoa vapinaan

hk

Mulla ei ole kokemusta vieroitusoireista. Mutta joskus sairauden hoito tuntuu pahemmalta kuin itse sairaus. Esim. syöpähoidot. On vaan joku patti, joka ei tunnu missään, mutta syöpähoidot vie hiukset, tulee pahaoloa ym. Jos ei kärsi niitä hoitoja niin kärsii jatkossa.

Vieroituksessa varmaan ajan kuluminen on varmaan ainoa asia joka tulee helpottamaan fyysistäoloa oikeasti. Lääkäri varmasti ajattelee sun parasta kun määrää lääkkeitä, eikä nekään kaikkea aina tiedä. 

Tsemppiä sulle. Koita ajatella että huomenna on uusi päivä, jaksat kärsiä oireista siihen saakka. Katso ikkunasta, aurinko paistaa, ja jos on pilvistä, ne pilvetkin on kauniita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Uusimmat

Suosituimmat