Voiko erektio-ongelma olla lääkkeen sivuvaikutus?

Korkea verenpaine uhkaa erektiota, koska se vaurioittaa myös siittimen verisuonia. Kaikki verenpainelääkkeetkään eivät ole harmittomia potenssin kannalta. Lue sydänlääkärin neuvot.Lue koko juttu

Voiko erektio-ongelma olla lääkkeen sivuvaikutus?

Kommentit (1)

Vierailija

uskomukseni mukaan jokainen joka syö verenpainelääkeitä,on verenpainetauti,kärsii myös lääkeen aiheuttamasta erektioongelmasta,kun lääke mutaa verenkiertoa,jonka tunistaa alaraajojen kylmyytenä,neulottumisena,turvotuksena,jotka ovat tyypiliset kaikille.lisäksi haluaisin sanoa,että suurimaksi osaksi pystytään hoitamaan oireita-lääkeillä,paras ratkaisu olisi elintavat,paino,syöminen,jolla saadaan liikunan kanssa paras mahdolinen tulos,ja mahdolisuus lääkeestä luopumiseen,joloin monet vaivat häviävät-lievittyvät,toki lääkeiläkin on erot,mutta ise vaikuttava aine,on olenainen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat