Toimitus

Toimitus

 


Päivi Virkkunen, päätoimittaja
paivi.virkkunen@sanoma.com

 


Taina Korhonen, art director
taina.korhonen@sanoma.com

 


Vuokko Sipponen, tuottaja
vuokko.sipponen@sanoma.com

 

Anne Rikama, tuottaja
anne.rikama@sanoma.com

 

Tuija Halmekoski, tuottaja
tuija.halmekoski@sanoma.com

 

Marja-Liisa Husso, tuottaja
marja-liisa.husso@sanoma.com

 


Laura Savioja, graafinen suunnittelija
laura.savioja@sanoma.com

 


Aino Viista, graafinen suunnittelija (perhevapaalla)
aino.viista@sanoma.com

 


Marjaana Huhtamäki, toimitusassistentti
marjaana.huhtamaki@sanoma.com

 

Toimitusneuvosto

dosentti Ritva Hurskainen (pj)
erikoislääkäri Pekka Heinälä
erikoislääkäri Annikka Kalliokoski
professori Jyrki Korkeila            
ravitsemustutkija Heli Kuusipalo
dosentti Timo Pohjolainen
erikoislääkäri Eira Roos
erikoislääkäri Kari Saarinen
päätoimittaja Päivi Virkkunen

 

Julkaisijat

Suomalainen Lääkäriseura Duodecim ja Tieteen tiedotus.
Lehden taustayhteisöjä ovat myös Yrjö Jahnssonin säätiö ja Suomen Kulttuurirahasto.

Kustantaja
Sanoma Media Finland Oy/Sanoma Lifestyle
Johtaja Iiro Kulvik

Mediamyynti
Media-assistentti Sirkka Pulkkinen
sirkka.pulkkinen@sanoma.com

Yhteystiedot
hyva.terveys@sanoma.com
Toimituksen osoite
PL 100
00040 Sanoma

Puhelin
(09) 1201

Jos haluat lähettää meille  palautetta, voit tehdä sen palautelomakkeella.
Asiakaspalveluun pääset täältä.